Reakce na příspěvek

Původní příspěvek:
Dobrý den,
dovoluji si Vás požádat o odpověď na otázky: může získat řidičský průkaz uchazeč, pokud jeho psychický a duševní stav je:emočně nestabilní porucha osobnosti, histrionská a disocitivní porucha osobnosti,deprese, sebepoškozování .Za volantem ovšem bude takový řidič nebezpečný i svému okolí. Uchazeč je pro tento zdravotní stav nepřetržitě a trvale/už přes 25 roků/ pod vlivem psychopharmak ,která tlumí a klidní ovšem snižují pozornost a soustředěnost a zpomalují reakce, je přes 25roků v plném invalidním důchodu 3-tího st. pro záchvaty/někdy až do bezvědomí/vyvolané např.psychickým vypětím,krizovými situacemi,hlukem,monotoním zvukem,ostrým světlem,blikajícím světlem a pod. před lety alkohol a drogy.Uchazeč již boural v záchvatu na motorce/najel v rychlosti do zdi-bez ŘP/,v záchvatu boural i na kole.
Myslíte si ,že u takovéhoto uchazeče stačí,když vydá prohlášení o zdravotní způsobilosti pouze praktický lékař? Nebo by bylo namístě, aby se vyjádřili i odborníci u kterých se uchazeč léčí:psychiatr, neurolog,posudkový lékař, který dělá posudek pro důchodové zabezpečení?Uchazeč i jako spolujezdec již ohrožoval řidiče-průběhem záchvatu. Toto všechno jsem s uchazečem osobně zažila a ne jenom já. Já sama řídím již 46 roků/bez nehody, bez ztráty jediného bodu/,skoro denně na silnici a proto si dovolím přirovnání-auto je zbraň a takto laxně přistupovat k tomu ,kdo ji bude ovládat je tragedie a že je to pravdou vidíme na silnicích! A můj názor-autoškola je pro mnoho provozovatelů pouze byznys-kdo zaplatí dostane bez problémů řidičák. Děkuji za vyjádření Libuše M.


Reakce na příspěvek
Kontaktní údaje

Vyplňte prosím alespoň Vaše jméno a platnou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli zaslat vyjádření. Tyto údaje slouží pouze pro interní potřebu a nebudou publikovány.