Reakce na příspěvek

Původní příspěvek:
Dobrý den,
dovoluji si Vás požádat o odpověď na otázky: může získat řidičský průkaz uchazeč, pokud jeho psychický a duševní stav je:emočně nestabilní porucha osobnosti, histrionská a disocitivní porucha osobnosti,deprese, sebepoškozování .Za volantem ovšem bude takový řidič nebezpečný i svému okolí. Uchazeč je pro tento zdravotní stav nepřetržitě a trvale/už přes 25 roků/ pod vlivem psychopharmak ,která tlumí a klidní ovšem snižují pozornost a soustředěnost a zpomalují reakce, je přes 25roků v plném invalidním důchodu 3-tího st. pro záchvaty/někdy až do bezvědomí/vyvolané např.psychickým vypětím,krizovými situacemi,hlukem,monotoním zvukem,ostrým světlem,blikajícím světlem a pod. před lety alkohol a drogy.Uchazeč již boural v záchvatu na motorce/najel v rychlosti do zdi-bez ŘP/,v záchvatu boural i na kole.
Myslíte si ,že u takovéhoto uchazeče stačí,když vydá prohlášení o zdravotní způsobilosti pouze praktický lékař? Nebo by bylo namístě, aby se vyjádřili i odborníci u kterých se uchazeč léčí:psychiatr, neurolog,posudkový lékař, který dělá posudek pro důchodové zabezpečení?Uchazeč i jako spolujezdec již ohrožoval řidiče-průběhem záchvatu. Toto všechno jsem s uchazečem osobně zažila a ne jenom já. Já sama řídím již 46 roků/bez nehody, bez ztráty jediného bodu/,skoro denně na silnici a proto si dovolím přirovnání-auto je zbraň a takto laxně přistupovat k tomu ,kdo ji bude ovládat je tragedie a že je to pravdou vidíme na silnicích! A můj názor-autoškola je pro mnoho provozovatelů pouze byznys-kdo zaplatí dostane bez problémů řidičák. Děkuji za vyjádření Libuše M.


Reakce na příspěvek
Případné přílohy přetáhněte sem nebo klikněte zde pro výběr souboru.
Kontaktní údaje

Vyplňte prosím alespoň Vaše jméno a platnou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli zaslat vyjádření. Tyto údaje slouží pouze pro interní potřebu a nebudou publikovány.