Reakce na příspěvek

Původní příspěvek:
Dobrý den,
chci se vám svěřit s mým příběhem, který se skutečně stal. Sice vím že si tímto vůbec nepomůžu a nic se tím nezmění, ale snad se nad tím někdo kdo může zamyslí a možná se časem i něco změní.
Zkušební komisaři stávkují za zlepšení podmínek u řidičských zkoušek, ale nikde se nemluví o žácích. Pokud žák neudělá zkoušku z jízd a je si jistý že nic neudělal, tak vlastně nemá žádnou možnost dokázat že mu komisař řidičák dát nechtěl.
Tito pánové mají opravdu neuvěřitelnou moc a z mé vlastní zkušenosti toho i využívají a jak je i známo tak drží při sobě.
Přitom by stačilo aby v autě ve kterém se dělá zkouška byla kamera, a když např. komisař řekne že se jelo na červenou a já jako žák jsem si jistý že to tak nebylo, je možnost si ten záznam prohlídnout a hned se ví kde je pravda.
S komisařem totiž není radno diskutovat, on je tam pán a on má pravdu a žák musí sklopit uši a zaplatit si další zkoušku. Ano je tady možnost že si můžete stěžovat, ale má to cenu?? Vy to tiž nemáte jak dokázat, že si na vás zasedl a nebo se mu nelíbíte a nebo se jen špatně vyspal a nebo je nějaká kvóta že ten den pustí např. 5 a dalších 5 vyletí.
Můj příběh je ten že jsem v Olomouci dělala 4 x zkoušku z jízd. Byla jsem si jistá že to co mi vytýkal nebyla pravda, že jsem opravdu neudělala to co mi říkal, ale bohužel jsem nic nezmohla. Ano vím, že mám právo se podívat co napsal do posudku a že mám i právo tam napsat své připomínky a podepsat to.
Jenže jak donutíte komisaře aby vám to dal podepsat? Když jsem se ho zeptala proč mi to nechce dát k podpisu, tak jeho odpověď byla, protože covid. Na mou námitku, že covid mu nevadil když si ode mně vzal občanku a potvrzení o zaplacení se jen ušklíbl a nic víc.
Tak jsem rozhodla že to zkusím v jiném městě. Jenže místo abyh si pomohla, tak jsem si jen ublížila. Ve zkratce jsem ztratila 2 měsíce a když jsem se konečně dostala k termínu zkoušek, tak jsem vyletěla jak namidlenej blesk. Dostavila jsem se tam a pry jestli mám brýle? Nenosím je, mám kontaktní čočky. Tak mi milej pán komisař ze Šternberka řekl, že mě ke zkoušce nepustí, protože mám od lékaře napsané korekce brýlemi nutná. Na moji otázku proč to 4 x nevadilo v Olomouci, mi odpověděl a proč vám nevadí vyletět od zkoušky po 5 té.

Takže žák má sice svá práva, ale bohužel je nemá jak prosadit a už vůbec ne nějak dokázat, že komisaři ne vždy jednají korektně a nestraně.
Sice mám právo po jízdě podepsat protokol ale ten vám skoro nikdo k podpisu nedá. Vsadím že při kontrole tam najdete víc podpisu učitelů, než žáků.
Mám právo podat stížnost, ale to se potáhne a prošvihne se termín a navíc se ti pánové určitě znají.
Mám možnost přestoupit jinam, ale to taky není řešení, když narazíte na arogantního vola a dokázat se to nedá.

Takže já se rozhodla už štěstí nepokoušet, řídit umím a tak budu jezdit bez řidičáku.


Reakce na příspěvek
Případné přílohy přetáhněte sem nebo klikněte zde pro výběr souboru.
Kontaktní údaje

Vyplňte prosím alespoň Vaše jméno a platnou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli zaslat vyjádření. Tyto údaje slouží pouze pro interní potřebu a nebudou publikovány.