Testy

Reagovat
Testy

Dobrý den, syn dělá autoškolu. Když neudělal testy na poprvé, u kterých se měnil termín za dřívější, říkala jsem si, že byl ve stresu..... Ale když ani napodruhé to už bylo divný - doma většinou testy vždy plnil. Navíc syn je dost poctivý a vždy se ve škole na vše připravoval...... No neudělal je ani napotřetí takže jsem musela zaplatit další poplatek a dnes neudělal ani napočtvrté - nechápu to a už mi to přijde opravdu divné. Na druhý pokus na něj nevyšlo místo takže čekal až to udělají a pak je dělal sám a co toho se mu tam začala usazovat další skupina takže bez klidu, napotřetí mu to spadlo takže to musel dělat znovu...... Chci se zeptat je možné aby test někdo nějak ovlivňoval?? Už mi to přijde opravdu divné



Reakce

Dobrý den,
chápeme, že Vás to po čtvrtém neúspěšném pokusu Vašeho syna musí znepokojovat. Na druhou stranu samotný neúspěch ještě nemusí znamenat, že test někdo ovlivňuje. Zkouška z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy se provádí pomocí výpočetní techniky a je sestavována náhodným výběrem jednotlivých zkušebních otázek. Pokud Váš syn doma testy běžně zvládá, příčinou může být stres, časový tlak nebo rozdíl mezi procvičováním doma a samotnou zkouškou. Také se může stát, že si doma otázky pamatuje, ale při ostrém testu udělá několik zbytečných chyb. Jestli má pochybnosti o průběhu zkoušky, může si po testu nechat ukázat výsledek a zkontrolovat, ve kterých otázkách chyboval. To by mělo napovědět, zda je problém ve znalostech, nebo zda skutečně došlo k nějaké technické komplikaci. Doporučujeme se zaměřit na rozbor chyb z jednotlivých pokusů. Kdyby test někdo ovlivňoval, musely by být pro to nějaké konkrétní důkazy. Samotný opakovaný neúspěch, i když je nepříjemný, bohužel ještě neznamená, že je něco nepořádku na straně zkušebního systému. Doporučujeme seznámit se všemi okruhy otázek na: https://etesty.md.gov.cz/ro/Bulletin/List?id=99 (Elektronický věstník) pro danou skupinu, na kterou se Váš syn připravoval v autoškole.