Žádost o přestup

Reagovat
Žádost o přestup

Dobrý den, ke konci listopadu roku 2022 jsem se přihlásila do autoškoly NOBE v Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že jsem měla našetřené peníze jsem jim ihned po podání přihlášky zaplatila plnou čaśtku tedy 17.800,- za 90ti hodinový kurz. Ze začátku byla domluva s nimi naprosto skvělá. Dne 5.12. byla úvodní hodina kde jsme si řekli co a jak bude dále probíhat. Pan instruktor nám tam řekl, že nebude kurz otevírat před vánoci jen kvůli jednomu člověku(mně), že to prý necháme od nového roku. Dostali jsme přihlašovací údaje do aplikace s názvem “Moje autoškola” do aplikace jsem se přihlásila ještě na té úvodní hodině. Od toho dne se nic neudálo. V aplikaci mi to nic neukazovalo ohledně začátku kurzu jen mi to nabízelo domovskou stránku a možnost přihlásit a odhlásit. Cca v polovině ledna jsem jim psala mail a následně druhý den jsem volala ohledně toho co se tedy děje. Bylo mi vynadáno, že je to moje chyba, že mi údajně aplikace nefunguje a že oni jsou v tom nevinně. Dohodla jsem se s paní asistentkou dané pobočky, že přestoupím jinam, že se mi nelíbí jejich přístup už takhle ze začátku. Paní mě odkázala ať si o žádost o přestup napíši na mail ucetni@nobe.cz to jsem udělala dodnes nemám odpověď od paní účetní. Plus mi bylo sděleno od paní asistentky, že budu mít storno, ale že neví kolik ta částka bude. Zajímalo by mě, jak je možné, že by mi nemohli vrátit plnou částku když jsem výcvik vůbec nezačala?Reakce

Vážená tazatelko,
doporučuji se před přihlášením do jakékoliv autoškoly, nejprve seznámit s provozními podmínkami, abyste měla přehled o případných dalších poplatcích dle jejich pravidel a ceníku. Nelze takto konstatovat, zda bude, či může stávající autoškola požadovat nějaký storno poplatek, jelikož nám není znám stav veškeré dosavadní administrativní činnosti autoškoly ve Vaší věci.
Přestup do jiné autoškoly je Vaším právem bez nutnosti uvádění důvodu. Nicméně ve Vašem případě doporučuji odstoupení od smlouvy provést písemně prokazatelným způsobem a jako důvod vyjádřit nedodržení sjednaného limitu (90ti hodinový kurz). V tomto případě je vada smlouvy na straně autoškoly a tedy by tato neměla vyžadovat žádný storno poplatek a vrátit celou částku.