Lhůty zkoušek po třetím nesplnění

Reagovat
Lhůty zkoušek po třetím nesplnění

Dobrý den,

od ledna 2021 se pokouším o řidičák. Bohužel jsem musela kvůli trombóze na několik měsíců výcvik přerušit, na podzim jsem se k němu vrátila a na konci listopadu jsem měla první zkoušku. Teoretickou část jsem splnila na první pokus, praktickou jsem bohužel nesplnila. Další pokus jsem měla až v lednu, protože má autoškola neustále problém s volnými termíny, takže zase pauza a poté jsem pokazila i druhý pokus a o měsíc později i třetí. Jelikož jsem do kurzu a následně kondičních jízd kvůli všem těm pauzám dala už víc než dost peněz, zvažuji jako poslední možnost změnit autoškolu.

Chtěla bych se proto zeptat, jestli je při přechodu do jiné autoškoly v této fázi možné opakovat jen praktickou část a jestli existují nějaké lhůty, kdy nejdříve po dokončení této části bych mohla jít znovu na zkoušku a případně jestli je nějaká lhůta, kdy se celý postup "vynuluje" a budu muset začínat od začátku se vším?

Předem děkuji za odpověď.Reakce

Vážená tazatelko,
jestliže jste neprospěla ani u třetí zkoušky z praktické jízdy, můžete přestoupit do jiné autoškoly, kterou si smluvíte s jiným provozovatelem, včetně podmínek dalšího povinného výcviku. Dle zákona musíte absolvovat znovu celý rozsah výcviku, což na skupinu B činí 28 hodin praktických jízd. Poté opětovně získáváte tři pokusy zkoušky jen z praktické části.
Celková doba určená ke zkouškám, či absolvování dalšího výcviku a následně s dalšími třemi pokusy zkoušky nesmí překročit dobu jednoho roku od první absolvované zkoušky. Až teprve poté, kdybyste neprospěla ani u šestého pokusu, musíte absolvovat celou autoškolu znovu.