Reakce na příspěvek

Původní příspěvek:
Dobrý den,

píši Vám s dotazem ohledně možnosti obrany proti jednání zkušebního komisaře při zkoušce způsobilosti pro získání řidičského oprávnění sk. B a dále též nedostatečné výuce autoškoly, jež zajišťovala odbornou výuku mé družky. Celý problém vznikl tím, že výuka vždy začínala ve městě Toužim, kdy jízda probíhala přesunem do města Karlovy Vary (cca 40 minut jízdy) a to v mírném provozu, většinou však v žádném, jelikož výuka probíhala v dopoledních hodinách a cesta byla vyučujícím stanivena přes okolní obce po silnicích 2.
a 3. třídy. Ve městě Karlovy Vary pak samotná výuka trvala řádově desítky minut a pak přesun po stejné cestě zpět do města Toužim. Vyučující tímto lživě vyplňoval kartu o splněném počtu hodin v určitém stupni provozu. Dále nebyl zajištěn dostatečný počet hodin teoretické výuky zákona č. 361/2000 Sb. S tím spojená absence povinné výuky první pomoci. V praktické výuce zcela scházela například i výuka podélného parkování.

Dále pak výše zmíněné jednání zkušebního komisaře. Komisař u jedné z jízd dával pokyny tlumeným hlasem bez předstihu a tím vznikl problém kdy družka odbočila mylně k místu vyjezdu z benzínové pumpy označeného DZ B2 (neprojela jím, pouze před ním zastavila) - důvod komisaře pro neuspění u zkoušky - řidič se má držet při pravém okraji vozovky. Dne 16. 9. 2019 při opakovaném pokusu - stejný zk. komisař vyhodnotil neúspěch u zkoušky důvodem, že vozidlo které jelo po hlavní silnici, při příjezdu vozidla autoškoly ve směru z vedlejší komunikace, muselo přibrzdit, jelikož zkoušená údajně ohrožovala účastníky svou jízdou. Nicméně ta v tu chvíli při současném brzdění v malé rychlosti dojížděla k hraně křižovatky, před níž samotnou zastavila vozidlo v předstihu ještě cca 2 metry, čímž se nedopustila přestupku "řidič nesmí ohrozit.....".

Je proti těmto jednáním v zákoně opora? Jaká je úspěšnost a problematika dokazování? Máte nějaké jiné rady co příště udělat tak, aby obrana byla snazší.
Dále bych se chtěl optat, jestli při zkušební jízdě může být ve vozidle přítomna nezúčastněná osoba?


Reakce na příspěvek
Kontaktní údaje

Vyplňte prosím alespoň Vaše jméno a platnou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli zaslat vyjádření. Tyto údaje slouží pouze pro interní potřebu a nebudou publikovány.