Reakce na příspěvek

Původní příspěvek:
Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak postupovat s autoškolou.
Nastoupila jsem v září 2020, zaplatila si expresní výuku, jelikož jsem potřebovala mít co nejdříve řidičák. Bylo mi slíbeno, že vše budu mít do měsíce hotové, bohužel se tak vůbec ale vůbec nestalo..
Nejdříve všechno bylo v pořádku, docházela jsem na jízdy, učila se předpisy, pak přišla další covidová vlna a výuky se zrušily. Krátce poté, co se mohlo znovu začít jezdi, jsem dokončila jízdy v květnu 2021, s tím, že dvě jízdy jsem u svého učitele měla k tomu, abych si ještě těsně před zkouškami z jízd mohla zařídit.
Majitel autoškoly, pan Bruck, mi hned po skončení jízd měl zajistit termín zkoušek z předpisů. Neustále sliboval, nikdy nic nedodal, několikrát se ani neozval.
Zkoušky z předpisů jsem dělala v září s tím, že mi byly oznámeny den předem, tudíž jsem v testu neuspěla. Na další termín, který byl dva týdny poté, zapomněl mé papíry. Další termín mi sdělil datum, přišla jsem na zkoušky, autoškola tam nebyla napsaná. Volala jsem panu Bruckovi, řekl mi, že by mi nic takového nikdy neřekl, že si za to mohu sama, přičemž hned poté, co mi termín sdělil, tak jsem si ho zapsala do kalendáře. Nicméně na čtvrtý pokus (listopad 2021) jsem test z předpisů dala a čekala další měsíc na zkoušky. Před zkouškami jsem chtěla využít své poslední dvě jízdy, jelikož jsem za volantem neseděla od května 2021.
Můj učitel bohužel byl neustále nemocný nebo v nemocnici, ale nebyla mi nabídnuta náhrada. O termínu zkoušky z jízd jsem dostala sdělení dva dny předem..Jela jsem autem, které jsem nikdy neřídila a s učitelem, kterého neznám a doopravdy mi nevyhovoval. Samozřejmě jsem zkoušku z jízd nedala a pak čekala na další termíny. Pan Bruck mi navrhnul jiného učitele na jízdy, kterého jsem si měla připlatit, což potom, co jsem si připlatila za expresní řidičák a potom všem, co moje nervy s ním zvládly fakt nechtěla. Sama jsem si tedy musela najít někoho, kdo by měl auto a jel se mnou trénovat na velká parkoviště, což bylo taky celkem komplikované.
Další termíny se buď rušily nebo se mi nehodily anebo mi to pan Bruck dal vědět málo dopředu i poté, co jsem ho neustále prosila ať mi dá o zkoušce z jízd vědět nejméně dva týdny předem, protože jsem přešla do práce, kde pracuji od brzo rána a nemohu ze dne na den oznámit, že přijdu později. Pak se mi pan Bruck přestal ozývat, nereagoval na zprávy ani telefonáty.Sám se mi pak od května 2022 neozval. Od srpna 2022 jsem ho znovu začala bombardovat s prosbou o termíny, neozýval se.
Na začátku září mi sdělil, že mi uplynul čas stanovený zákonem k dokončení závěrečné zkoušky. To už mě úplně rozhořčilo a napsala jsem mu zprávu, kde je sepsané vše, co tady a vyhrožovala právníkem, na což samozřejmě hned reagoval. Pan Bruck mi zavolal druhý den s tím, že mi rozumí a že to nějak uděláme. Poprosil mi ať si zajistím nové potvrzení od doktora a budu si moc udělat nový test z předpisů. Jelikož mám doktorku na Vysočině, tak dojet tam mi vyšlo až za dva týdny, kdy jsem panu Bruckovi napsala, kam mu mám papíry donést. Od té doby se mi neozývá, byť vám nebudu lhát, ale vzdala jsem to hned po prvním říjnovém týdnu.
Upřímně jsem naštvaná, protože jsem si kvůli expresnímu řidičáku musela půjčit peníze, teďka nemám možnost ho dodělat a celková zkušenost z touto autoškolou byl pro mě opravdu horor. Jsem také naštvaná, že pan Bruck mi nedal žádné dokumenty ohledně jízd či mému zápisu, tudíž jsem ani nemohla přejít do jiné autoškoly. Nebudu Vám lhát, jsem doopravdy zoufalá a nevím co dělat, protože už dva roky potřebuju řidičák a čekám na termíny a teďka jediná možnost je, si ho zaplatit jinde, kdy v této době už ty ceny jsou někde jinde a takovou částku na zaplacení bohužel nemám. Momentálně mám pouze společnou konverzaci s panem Bruckem, kde není úplně vše, protože některé věci jsme řešili přes telefonáty. Každopádně je nějaká možnost z něj dostat aspoň část peněz nebo zaplacení testu a jízd v jiné autoškole? Omlouvám se, moc se v tom samozřejmě nevyznám, jenom jsem šíleně zoufalá.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Rozálie Peřinová


Reakce na příspěvek
Případné přílohy přetáhněte sem nebo klikněte zde pro výběr souboru.
Kontaktní údaje

Vyplňte prosím alespoň Vaše jméno a platnou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli zaslat vyjádření. Tyto údaje slouží pouze pro interní potřebu a nebudou publikovány.