Co lze dělat v situaci, kdy zkušební komisař může být ovlivněný

Reagovat
Co lze dělat v situaci, kdy zkušební komisař může být ovlivněný

Dobrý den,
obracím se Vás se žádostí o radu, co lze dělat v situaci, kdy ve městě působí zkušební komisař, který je v přátelském vztahu s majitelem jedné zavedené autoškoly. Žáci této autoškoly u závěrečných zkoušek procházejí a ostatním autoškolám je komisař od zkoušek opakovaně vyhazuje. Lze předjímat, že je to po jejich vzájemné dohodě. Majitel autoškoly byl v minulosti zaměstnaný na odboru dopravy v tomto městě a tak má i zde vše pod kontrolou. Této autoškole nelze tedy v místě konkurovat a již několik autoškol to ve městě vzdalo a zaniklo. Je mi jasné, že si své stanovisko zkušební komisař vždy obhájí, protože to svede na kvalitu výuky a další bla, bla... .
Lze s touto situací něco udělat? Bylo by zajímavé zkontrolovat statistiku úspěšnosti a porovnat úspěšnost jednotlivých autoškol a hodnocení tohoto komisaře. Je mi smutno, když vidím, že mafie se dá vytvořit i ve státní správě na malém městě. Rukojmím jejich chování jsou vyhození žáci od závěrečných zkoušek a to jenom z důvodu, že si někdo jiný troufá podnikat v jejich teritoriu. Hrůza!Reakce

Vážený pane,
doporučujeme Váš podnět zaslat Ministerstvu dopravy, odboru agend řidičů, který je, kromě jiného, orgánem vrchního státního dozoru a jako takový má přístup do celorepublikových statistik v systému e-Testy, kde lze přesně zjistit úspěšnost či neúspěšnost žadatelů o řidičské oprávnění, autoškol i výsledky zkoušek jednotlivých zkušebních komisařů. Po analýze pak ministerstvo zjištěné skutečnosti prověří a to i místním šetřením a účastí na zkouškách. Pokud prokáže porušení povinností zkušebního komisaře, zahájí řízení o odnětí průkazu zkušebního komisaře. V případě, že zjistí podezření na střet zájmu, věc postoupí tajemníkovi úřadu a ten učiní potřebné kroky ke zjednání nápravy.