Nekvalitní výuka

Reagovat
Nekvalitní výuka

Dobrý den,

Chtěl bych reklamovat služby autoškoly a nevím, kam se obrátit a jak postupovat.

Má manželka si zakoupila výcvik u autoškoly Helena Marie v Brně s tím, že výcvik bude trvat maximálně 2 měsíce (viz odkaz na stránky níže). Délka trvání výcviku pro nás byla stěžejní, protože je žena těhotná a chtěli jsme zkoužku stihnout před plánovaným porodem. Vlivem opakovaného rušení plánovaných jízd ze strany lektora (máme doloženo sms) se výcvik protáhl už na 2,5 měsíce. Celkem bylo uskutečněno 10 jízd ze 14 plánovaných a lektor nenabídl náhradní. Navíc dle tvrzení mé ženy bylo řazen 3-tí rychlostní stupeň pouze jednou a většinou probíhá jízda v rychlosti maximálně 35 km/h na 2. rychlostním stupni. Po 10. jízdě je to dle mého názoru značně nestandartní a napovídá to o neschopnosti lektora naučit nebo schopnosti lektora vytahovat z lidí další peníze za další jízdy.

Chceme vrátiti peníze za výcvik a upozornit na nekvalitní službu. Prosím o radu. Díky.

https://www.autoskolahelenamarie.eu/autoskola/autoskola-1-2-mesice/Reakce

Dobrý den,

jestliže má manželka smluvně s autoškolou potvrzenou dobu výuky a výcviku s udaním konkrétních termínů a tyto nebyly ze strany autoškoly dodrženy, má potom nárok na uplatnění práva z vadného plnění např. přiměřenou slevu. Záleží také na jaké všeobecné obchodní podmínky paní přistoupila. Doporučujeme řešit celou situaci přímo s provozovatelem autoškoly, který by měl sjednat nápravu stavu. Pokud by ani po té nebyla paní spokojena, může podle §30 ods.2 zák. č. 247/2000 Sb. požádat o předčasné ukončení výuky a výcviku a přestoupit k jiné autoškole.

Na Váš druhý dotaz, zda je to neschopnost učitele pokud žák jezdí ve 20. hodině na 2. rychlostní stupeň. Základních 28h praktické jízdy stanovené zákonem č. 247/2000 Sb. nemusí každému žadateli stačit a také není nikde uvedeno, že jsou všichni žadatelé po odjetí zakladního výcviku způsobilí absolvovat závěrečnou zkoušku. Pokud učitel vyhodnotil výkon při jízdě tak, že žadatel zatím nezvládá jízdu na vyšší rychlostní stupně, je zcela normální jej nejdříve učit v nižších rychlostech. K bližšímu rozboru výkonu při jízdě by bylo zapotřebí více informací.