VIP

Reagovat
VIP

Dobrý deň , som žiačkou autoškoly, kde som si zaplatila rýchlokurz tzv. VIP. S autoškolu nie som spokojná , nakoľko majú na internetovej stránke zavádzajúce informácie . Kurz mal trvať 17 dni , ja ten kurz robím už od 1.6.2020. Ako bonus mali každý deň akékoľvek jedlo , čo takisto neplatí . Žiak si môže vybrať len z určitých jedál . Ďalej bolo písané , počas teórie občerstvenie a nápoje samozrejmosť. Ja som dostala akurát jeden krát vodu z vodovodu. Uprednostňovanie VIP žiakov ? To asi mysleli ako vtip . Žiadne uprednostňovanie som nepocítila , dokonca som musela byt každú sobotu od rana s mobilom v ruke v strehu , aby som stihla zaklikať termíny na jazdu inak by som mala smolu . Inštruktori chodia na jazdy nepresne ale mna vsádzajú už skor.
Da sa v tomto prípade nejak zakročiť ?
ĎakujemReakce

Dobrý den, zákon a ani prováděcí vyhlášky, které upravují provádění výuky a výcviku uchazečů o řidičské oprávnění, pojem rychlokurz a VIP výcvik neznají. A už vůbec neřeší stravování uchazečů v průběhu navštěvování autoškoly. V tom Vám nemůžeme pomoci. To je pouze záležitost smluvních podmínek mezi Vámi a autoškolou. Pokud máte uzavřenou nějakou smlouvu, zaplatila jste nadstardantní služby a autoškola je neplní, musíte se obrátit na příslušný živnostenský úřad.
Z hlediska výuky a výcviku je možné absolvovat výuku a výcvik podle individuálního výukového plánu. Při této formě výuky a výcviku se místo klasické výuky teorie provádí konzultace (nejméně 9 x 45 minut). Praktický výcvik zůstává v plném rozsahu, to je 28 vyučovacích hodin (hodina je 45 minut). Způsob plánování praktického výcviku je záležitostí každé autoškoly a ani to nemůžeme ovlivnit. Pokud učitelé chodí pozdě na praktický výcvik, je třeba je upozornit, že vyučovací hodina má trvat 45 minut a máte tento čas zaplacený a tento čas nejde krátit. Krácení výcvikových hodin řešte s vedením autoškoly a pokud to nepomůže, tak s odborem dopravy příslušného ORP, pod který vaše autoškola spadá.