Hrubé chování majitele

Reagovat
Hrubé chování majitele

Dobrý den,
Ráda bych se zeptala o možnosti přestupu do autoškoly. Jsem si vědoma, že je to tu několikrát řečeno,jen mám doplňující otázky.
Mám poslední jízdu před zkouškami, na které mě pan majitel nechce pustit. Jezdila jsem s dalšími dvěmi instruktory, se kterými jsem neměla závažnější problém, neohrožovala nikoho a ovládání vozidla bylo taky bez většího namáhání. Neříkám, že jsem extra dobrá,ale myslím si, že minimálně nikoho svým řízením neohrožuju. Bohužel, pan majitel chtěl semnou jízdu,aby se přesvědčil zda umím řídit. Prosila jsem ho,jestli bych nemohla s jinou instruktorkou, protože se s ní necítím pod tlakem. Odmítl. Při jízdách teda, než jsem se vůbec rozjela už měl připomínky a přišlo mi, že mě se snaží ponížit. Jelikož jsem trošičku stresman, tak jsem s dotyčným majitelem jezdila hůř než s kýmkoliv. Jeho chování, ponižování a potom reakce na to, když jsem se mu omluvila, že jezdím hrozně, protože se cítím podtlakem a nejezdí se mi dobře, mě hodně znejistilo. Neřval,ale takovým ironickým a sarkastickým tónem mi sděloval, že on není špatný, že nikdo nerve, že to je jenom moje neschopnost. A následně mi řekl, že mě nepustí ke zkouškám
Proto se chci zeptat,zda mám možnost se nějak ohradit vůči chování pana majitele. Taky jak to bude s přestupem a zda mám nějaký nárok na vrácení peněz, když nejsem vůbec spokojená s jeho chováním.
Taky bych ráda řekla, že autoškola vypadala věrohodně, pan majitel byl prvních pár teorií sympatický a působil vřele. Bohužel, moje blbost byla, že jsem si pořádně neprošla rezence. Ale při prvním dojmu působila autoškola velice pozitivně.Reakce

Dobrý den, majitel autoškoly má určitě právo provádět výcvik v řízení s uchazeči ze své autoškoly. Mimo jiného je to i kontrola, jak kvalitně provádí výuku jeho zaměstnanci - učitelé autoškoly a jak jsou jejich uchazeči připraveni na vykonání závěrečné zkoušky.
Určitě ale nemá právo Vás nepustit k závěrečné zkoušce. Pokud splníte minimální počty hodin stanovené učební osnovu, požádejte ho písemně o přihlášení k závěrečné zkoušce na příslušné obci s rozšířenou působností.
Než toto učiníte, proberte se svým učitelem, nebo učitelkou, Vaše možnosti úspěšně složit závěrečnou zkoušku z praktické jízdy. Mnohdy v zájmu uchazeče autoškola doporučuje pokračovat ve výcviku. Současných 28 vyučovacích hodin praktické jízdy je u některých uchazečů nedostačujících vzhledem k vysoké náročnosti závěrečných zkoušek.
Provádět výuku, zejména dospělých lidí, je velice náročné. Zejména pokud někomu vytýkáte chyby. Může to být ze strany učitele (nebo majitele autoškoly) myšleno dobře, ale jakoukoli kritiku obecně neradi přijímáme. A ne každý to umí říct příjemně a s nadhledem. Pokuste se na to podívat i z tohoto pohledu. Je potřeba si uvědomit, že při řízení vozidla může jakákoli, i drobná chyba, stát lidské životy.