Nespokojenost s autoškolou

Reagovat
Nespokojenost s autoškolou

Dobrý den,
jsem profesionální řidička na kamionu a momentálně si dělám řidičák sk.A v autoškole nedaleko svého bydliště. Bohužel instruktor je zároveň i majitel autoškoly.
Jde o chování vůči mé osobě při jízdách. Pan instruktor byl již pri mych prvních jízdách velmi arogantní a hulvatský a toto trvá stále.I když už ne v takové velké míře. Ovšem ted ho zas pro změnu uhanim uz 3 týdny o další jízdy. Vždy na mě buď zapomene a nebo mi naplánuje jizdy v hodinách kdy jsem v práci.Také mi každé jizdy (4) co jsem dosud měla, neustále opakuje,že se mám učit jezdit i mimo autoškolu,že i kdyby me zastavili policajti, tak to určitě pochopí. Samozřejmě to odmítám.
Dotaz zní, zda můžu přestoupit do jiné autoškoly za stávající situace. A zda mi musí vrátit část peněz co jsem zaplatila.
A další dotaz, jak je to s platbami v nove autoškole do které bych přestoupila.
Děkuji za pomoc a radu jak postupovatReakce

Dobrý den, než odpovím na Váš dotaz, tak jen připomínka k výběru autoškoly. Je třeba vybírat
autoškolu podle referencí, ne podle ceny. Z referencích bývalých uchazečů se dá velice dobře odhadnout, jak bude výuka a výcvik probíhat.
K Vašim dotazům: v průběhu výcviku můžete kdykoli přejít do jiné autoškoly. Stávající autoškola Vám musí vydat tzv. převodku (popsáno v kapitole pro žáky) včetně vyúčtování a vrátit zbytek peněz za neuskutečněnou výuku a výcvik.
V nové autoškole zřejmě zaplatíte administrativní poplatek za zaregistrování a podle ceníku autoškoly platbu za zbývající neodučené hodiny teorie a praktického výcviku, které Vám ještě zbývají absolvovat.