odstoupení od smlouvy

Reagovat
odstoupení od smlouvy

Dobrý den. Synovi jsem v září 2021 zaplatila autoškolu. Koncem září začal nadšeně chodit. V listopadu padly restrikce kvůli covidu, tak nemohl chodit a znovu naskočil až v březnu. Od té doby začaly problémy. Syn si stěžoval na učitele a odmítal do autoškoly chodit. Jelikož už to nešlo dál, domluvila jsem mu tento týden přestup do jiné autoškoly, s čímž velice rád souhlasil. Naposledy jel koncem června. Autoškole jsem zaslala žádost o ukončení smlouvy a požádala o vyúčtování. Dnes se mi učitel ozval a řekl mi, že musel dát nyní ( po 2měsících) auto do opravy a že bude požadovat úhradu za škodu, kterou mu údajně na autě syn způsobil. Vjel rychleji na retardér a u jeho mercedesa mu prý utrhl motor + další škody. Nicméně dál s tím vyučoval 2 měsíce jízdy. Zeptala jsem se, zda má auto na toto pojištěné. Řekl mi, kdo by to pojišťoval, že by se nedoplatil. Dále chce po mně uhradit cenu navíc, oproti smluvní ceně, že prý od ledna 2022 se cena autoškol navyšovala. Kdyby syn v autoškole u dotyčného pána pokračoval, nic bychom neřešili, ani opravu. Jelikož končíme, nechce nám nic vrátit ( jedná se zhruba o polovinu vložené částky). Nechci to vzdát, protože se jedná o poměrně vysokou částku, kvůli které jsme museli doma hodně šetřit. Navíc, nikdo po 2 měsících neprokáže, že to zrovna udělal můj syn. Prosím o radu, jaké nyní máme možnosti, kam se obrátit. S pánem se nedomluvíme a peníze nám sám od sebe nevydá. Děkuji Daniela MaláReakce

Vážená tazatelko, toto nebude případ na jednoduchou radu zde v poradně autoškolského ombudsmana. Určitě by bylo dobré upřesnit o jako autoškolu jde.

K poškození auta: pokud mělo dojít k poškození, jde o dopravní nehodu a učitel měl postupovat podle zákona. Určitě na to nereagujte, ať si podá žalobu (nepodá). Musel by prokazovat, že to byl právě Váš syn kdo to způsobil.

K ceně: vy jste sjednali někakou cenu a ta platí po dobu smlouvy, ledaže byste souhlasili s tím, že v případě změny budete něco doplácet.

K vrácení peněz: Nevím, kolik jízd absolvoval a o jakou částku se jedná. Každopádně ten rozdíl lze úspěšně uplatnit u soudu. Jen to bude trvat. Na to doporučuji vzít si advokáta, který dělá občanské právo.

K dalšímu postupu: doporučuji nechat si vystavit "převodku" a dodělat v jiné autoškole. Toto potvrzení Vám ze zákona je povinen vystavit a vrátit původní žádost s lékařským posudkem.