Kauce za motorku

Reagovat
Kauce za motorku

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak se dá postupovat v případě, že jsem dala kauci za motorku a následně jsem ji v malé rychlosti položila. Sice jsem to měla řešit asi předem a hledat autoskolu bez kauce, ale je taková kauce podle zákona v pohodě, když nemá motorka padací rám a další možné vybavení, které by zabránilo případně škodě? Co jsem pochopila sama z hledání na internetu, tak ta kauce by měla být legální, ale jak zjistím, že opravdu celá kauce šla na opravu motorky? A jak zjistím, že šla opravdu na té opravy, které způsobila přesně moje chyba? Jaké papíry můžu vyžadovat od autoškoly pro potvrzení? Nebo opravdu rovnou propadá celá kauce, a to bez ohledu na to, jaká byla zpusobena škoda? Děkuji.Reakce

Vážená tazatelko,
abychom mohli věc posoudit, potřebovali bychom vidět jestli s autoškolou máte nějakou smlouvu.

Pokud jste platila nějakou kauci (nevíme kolik Kč) pak Vám musí autoškola škodu vyčíslit a doložit. Navíc musí být prokázáno, že za tu škodu opravdu odpovídáte.

Už jen to, že nemají žádné rámy, je u autoškoly zaráženící. Neplní tím dostatečně tzv. "prevenční povinnost" na předcházení škodám dle obč. zákoníku.

Rozhodně vyžadujte doklad o opravě.

Také hraje roli to, zda autoškola dodržela postupy při výcviku. Např. autocvičiště, terorie apod.