Problém s vydáním “převodky”

Reagovat
Problém s vydáním “převodky”

Dobrý den, koncem března jsem začala dělat řidičák ve velmi levné autoškole v Rokycanech. Ovšem s výukou jsem zde nebyla spokojená. Praktické jízdy se často i 14 dní nekonaly, výcvik se konal pouze jednu hodinu týdně a proto sem byla překvapena, ze jsem měla již po 3 měsících jít k závěrečné zkoušce. Daných 28 hodin sem rozhodně odježděné neměla. Samozřejmě jsem se na to ještě necítila, tak jsme se s instruktorkou domluvily, že ještě pockáme. Po pár týdnech mi ale bylo sděleno, že si mám dat měsíc pauzu. To sem odmítla, a momentálně chci přestoupit do jiné autoškoly. Instruktorka mi též sdělila, že už mi zbývají jen dvě zaplacené jízdy. Což je také blbost. Kontaktovala jsem ji tedy s tím, ať mi vystaví prevodku a předá ostatní papíry. Na schůzce s paní instruktorkou mi ale prevodku nevydala s tím, ze se mě ptala, kolik hodin tam má napsat. Prý jestli by tam mohla napsat, ze mam odjezdenych jen 9 hodin. Prý mě nikde s dvěmi hodinami do zaverecek do žádné autoškoly nevezmou. S tím sem ale nesouhlasila a odvetila ji ať mi tam napíše reálný počet hodin(Ten je cca 18 hodin). Peníze mi chce ale vrátit pouze za 2 jizdy. Ikdyz ve skutečnosti mi těch jízd chybí mnohem více. Momentálně mi prevodku ani penize stále nevydala a vymlouva se na to, ze se ji rozbil modem na internet. Jak se proti tomuto mohu bránit ? Co mi k takovému chování autoškoly můžete říct ? Děkuji.Reakce

Dobrý den, o praktickém výcviku v řízení vozidla se vede záznam v knize "Evidence provozu cvičného vozidla" a v "Průkazu žadatele o řidičské oprávnění". V knize Evidence provozu je zapsaný datum výcviku v řízení, kolik vyučovacích hodin jste absolvovala, čas zahájení výcviku a čas ukončení výcviku, ujeté kilometry a to velice důležité - Váš podpis. Nepředpokládám, že jste podepsala víc hodin, než jste měla skutečně odučeno. Do průkazu žadatele se zapisuje datum výcviku, počet odučených hodin a podpis učitele. Z uvedeného je naprosto patrné, že z obou záznamů je jednoduché spočítat odučené hodiny praktického výcviku.
Nejednejte s paní instruktorkou, ale s Průkazem žadatele navštivte vedení autoškoly a požádejte o vydání tzv. převodky. Pokud se nedohodnete o skutečném počtu odučeného praktického výcviku v řízení a finančního vyrovnání, obraťte se na příslušný úřad obce s rozšířenou působností na odbor dopravy, nebo na krajský úřad, který provádí dohled nad provozováním autoškol.