Prověření ceny storno poplatku za převod do jiné autoškoly

Reagovat
Prověření ceny storno poplatku za převod do jiné autoškoly

Dobrý den, momentálně řeším převod z Autoškoly pro Tebe v Ostravě a překvapila mě výše ceny za převod (4000 Kč). Na těchto stránkách jsem se dočetla, že by se storno poplatek měl pohybovat mezi 5 % z ceny celého kurzu, což mi vyšlo kolem 700 Kč. Jednatel této autoškoly je navíc neustále nedostupný, nedá se tam dovolat. Na magistrátu jsem si vyzvedla papíry, které jsem donesla do nové autoškoly, nicméně tam mi řekli, že potřebuji ještě převodku, kterou mi v mojí autoškole nedali. Bohužel z autoškoly se mi nikdo neozval. Prosím hlavně o prověření té ceny, radu, kam se případně obrátit. Děkuji moc.Reakce

Vážená tazatelko,
uvedená autoškola má za převod do jiné autoškoly poplatek 1.500,- Kč. Tato částka není neadekvátně vysoká. Dívala jste se na špatnou položku v ceníku.
Pokud autoškola nekomunikuje, je potřeba ji kontaktovat například doporučeným dopisem, nebo ji v úřední hodiny navštívit v její provozovně.
Pokud jste již byla na zkoušce, tak nepotřebujete žádnou převodku a můžete přejít do kterékoliv autoškoly v ČR. Stačí vám pouze žádost o přijetí k výuce a výcviku. Tím pádem nemusíte platit ani storno poplatek.