mám testy,mám jízdy,mám psychotesty ale průkaz ne

Reagovat
mám testy,mám jízdy,mám psychotesty ale průkaz ne

Dobrý den,
v roce 2009 mi byl odebrán řidičský průkaz skupiny B za alkohol.V roce 2011 jsem dělal vrácení řidičského průkazu a 2x jsem neprospěl.
V roce 2018 jsem se přihlásil do autoškoly. Instruktorka v autoškole telefonicky zjišťovala na magistrátu
co se mnou má dělat. Bylo jí sděleno , že mám absolvovat celý řidičský výcvik. Celý výcvik jsem absolvoval,
28 hodin praktického výcviku. Teoretické testy jsem složil,potom jsem šel na první zkušební jízdu, kterou jsem neudělal ,se zkušebním komisařem paní Martinou Vojtěchovou. Pak jsem šel na druhou zkušební jízdu s komisařem Milanem Čtrnáctým,se kterým jsem jízdy také neudělal. Po této druhé jízdě mi bylo od komisaře sděleno,jak mohu žádat o řidičský průkaz, který už mám. Jestli jsem toto konzultoval s instruktorkou.
Ano konzultoval i sdělil , že v roce 2011 jsem dělal vrácení řidičského průkazu , a neudělal jsem to. Komisař
mi na tohle řekl , že to je nesmysl, že se stále jedná o vrácení řidičského průkazu . Pak jsem absolvoval další kondiční jízdu s paní instruktorkou. A další den jsem šel na třetí zkušební jízdu s komisařem panem Čtrnáctým.
Jízdu jsem udělal dne 18.12.2018. Bylo mi sděleno, že mám jít ke svému obvodnímu lékaři pro potvrzení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Dále mi zkušební komisař sdělil, že mám jít také na psychotesty. Také mi komisař oznámil , že na vyzvednutí řidičského průkazu po absolvování celé autoškoly mám 6 měsíců. Odevzdal mi dokumenty a rozloučili jsme se.
Vyřídil jsem si lékařsky posudek a psychotesty. Na psychotestech mi doktorka , paní PhDr Jana Ambrožová řekla, jak je možné , že jsem absolvoval autoškolu a zkoušky ,když ještě nemám hotové psychotesty pokud se jedná o vrácení řidičského průkazu, což se dozvěděla z dokumentu do kterého mi ZK Čtrnáctý dopsal , že se jedná o vracení řidičského průkazu co bylo zjištěno od žadatele. Ihned po psychotestech jsem se dostavil na magistrát města Liberce dne 20.2.2019 a tam mi u přepážky sdělili ,že se jedná o vrácení řidičského průkazu, a že jsem na to měl jen 60 dní. Tu to informaci jsem slyšel poprvé. Tak že mi nemůžou vydat řidičský průkaz, jelikož jsem přišel o dva dny pozdě. Pak jsem navštívil ZK Čtrnáctého s dotazem co to má znamenat, že mi sdělil že mám 6 měsíců na vyzvednutí. Na tož mi odpověděl, že neznalost zákona neomlouvá a ať si to jdu udělat znova, s úsměvem na rtech. Tak jsem se s ním rozloučil. Následně jsem se spojil s jeho nadřízeným panem Rychetským, a tam mi sdělil stejnou informaci jako pan Čtrnáctý. Na doporučení Paní doktorky Ambrožové jsem navštívil pan Hlavatého (autoškola Hlavatý, Jablonec nad Nisou) a celou záležitost jsem s ním konzultoval. Když pan Hlavatý viděl dokumenty, které jsem obdržel od pana komisaře, tak se vyděsil, co to má znamenat. Panem Hlavatým bylo zjištěno z mojí karty řidiče, že mi tam chybí záznam o neúspěšném žádání o vrácení řidičského průkazu a tím že jsem neabsolvoval zkoušky v roce 2011 ani na druhý pokus ,tak jsem pozbyl řidičské oprávnění a ani jsem nemusel na psychotesty, protože jsem měl absolvovat celou autoškolu znova, jako bych řidičský průkaz nikdy neměl. V dokumentech mám z magistrátu ofocený záznam , že jsem v roce 2011 zkoušky neudělal. Navštívil jsem příslušný magistrát aby mi tato informace byla do karty dopsána. Bohužel mi paní u přepážky sdělila , že mi tam nic dopsat nemůže , protože o tom nemá úřední záznam. Pan Hlavaty ověřoval mojí situaci u zkušebních komisařů v Jablonci n.N. A podle zkušebních komisařů se jednalo o absolvování nové, celé autoškoly a tím pádem mám 6 měsíců na vydání řidičského průkazu a měl by mně být vydán. V opačném případě by to bylo na řešení právní cestou. S tím, že v daném případě úřad závažným způsobem poškozuje můj zájem. Obdržel jsem od pana Hlavatého kontakt na Vás a touto cestou Vás prosím o názor a pomoc.
Kdyby jste chtěl mohu poslat mailem všechny dokumenty co mám k dispozici.

Děkuji a s pozdravemReakce

Ohledně vrácení Vašeho řidičského oprávnění je příslušný registr řidičů, ne zkušební komisaři. Podle toho, co píšete, jste tu 60 denní lhůtu skutečně propásl. Nejste nový řidič, ale pořád v režimu vrácení řidičského oprávnění. Řešení: nové přezkoušení a hned požádat.