Storno poplatek za přestup

Reagovat
Storno poplatek za přestup

Dobrý den,

chystám se změnit autoškolu, protože na mě nemají čas. Zaplaceno už mám 9 týdnů a měla jsem pouze 4 jízdy. Zároveň jsem zklamaná z přístupu učitele, který mi během každé jízdy telefonoval a nevěnoval mi dostatečnou pozornost, když jsem úplný začátečník. Neposkytují zároveň žádné teorie před první jízdou, z čehož jsem byla velmi překvapená a nervózní. Nedostala jsem ani žádný průkaz žáka (to, že něco takového existuje jsem se dozvěděla až v autoškole kam budu přestupovat). Jediný doklad z této autoškoly, který mám, je doklad o zaplacení, nemám podepsanou žádnou smlouvu, ani jsem nepodepisovala jednotlivé jízdy.
Za kurz jsem platila 13 900,-
Za ty 4 jízdy po mně požadují 2000,-
Za storno poplatek však 1500,-
Dočetla jsem se, že poplatky by se však měly pohybovat okolo 500 korun, případně 5% z celkové částky autoškoly, což u mě činí 695 korun. Údajně by se tento poplatek neměl pohybovat v rámci tisíců a být “přemrštěný”, jinak je to v rozporu s dobrými mravy.
Chci se tedy zeptat jaká je adekvátní výše storno poplatků a celkově jak to s nimi je, případně jak bych se mohla bránit a na co odkazovat?

Předem děkuji za odpověď.Reakce

Vážená tazatelko,
co se týká storno poplatku, pokud ho má autoškola uveden v ceníku, nebo ve všeobecných podmínkách, tak je v pořádku. Není potřeba ani nic podepisovat, protože už jen podáním přihlášky do autoškoly jste s těmito podmínkami souhlasila.
Ale pokud jste jezdila a neměla žádnou teorii a ani jste u jízd nic nepodepisovala, můžete podat podnět na porušení zákona danou autoškolou u příslušného úřadu obce s rozšířenou působností, dle sídla této autoškoly.