Prosím o radu.

Reagovat
Prosím o radu.

Dobrý den, jsem řidič z povolání a u autoškoly jsem si dodělával zbytek skupin ŘO, které mi chyběly, kurzů bylo více, všechny jsem uhradil v hotovosti, před zahájením kurzů, všechny podmínky jsem splnil, ale bohužel přístup autoškoly je od začátku velmi žalostný (při první zkoušce se ztratila má dokumentace a na zkoušky jsem čekal přes 3 měsíce, u další mi spletli termín zkoušky na Magistrátu a přišel jsem v den, kdy jsem tam ani neměl být a zkušební komisaři mne vůbec nechtěli přezkoušet)... už čekám pouze na poslední zkoušku, kterou jsem musel z důvodu karantény odložit a přes měsíc, řádně jsem se s předstihem omluvil v autoškole a bylo mi řečeno, že se termín posune. Již měsíc se mnou nikdo nekomunikuje, když se občas dovolám a chci se informovat, jak to pokročilo, jen se opakují prázdné řeči o tom, že to bude za týden nebo za pár dní mi přijde SMS a podobně a nebo mi nikdo nezvedá telefon vůbec a ani nereaguje na SMS zprávy. V autoškole jsem byl i osobně, ale opět jsem nepochodil. Mám takové podezření, že se buď opět někam založily moje papíry a nebo že mě vůbec autoškola v době Covidové karantény že zkoušky neomluvila a na Magistrátu si myslí, že jsem se prostě z lenosti nedostavil. Chci tedy 2 věci: 1. Co nejrychleji zjednat efektivní nápravu a poradit, kdo mi může pomoct fyzicky a na tu zkoušku mě jednoduše zapsat a za druhé chci, aby byla autoškola za takové jednání nějak penalizována, jelikož nejsem rozhodně sám a takový chaos tam bohužel vládne v případech i ostatních žáků, u mne je to ale průšvih hlavně z toho důvodu, že jsem Řidič z povolání a ŘO potřebuji k výkonu své práce a nemůžu si dovolit čekat, než se někdo usmyslí, že dneska nebude líný a možná něco zařídí a nebo taky možná ne. Děkuji moc za radu.Reakce

Dobrý den, odpověď k bodu 1. a 2.:
provozovatel autoškoly je povinen nejpozději do 15 dnů ode dne doručení žádosti žadatele o přihlášení k opakované zkoušce podle § 39 odst. 2 nebo 3 písemně přihlásit žadatele
o řidičské oprávnění u obecního úřadu obce s rozšířenou působností ke zkoušce z odborné způsobilosti k řízení motorového vozidla. Pokud s Vámi autoškola nekomunikuje, tak doporučuji poslat žádost o přihlášení k opakovací zkoušce autoškole doporučeným dopisem.
Jinak máte možnost si vyzvednout Žádost o přijetí k výuce a výcviku se záznamem o provedených zkouškách a Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti a domluvit si předvedení k opravné zkoušce v jiné autoškole.
V případě dalšího pokračování nekomunikace ze strany vedení autoškoly se obraťte na úřad obce s rozšířenou působností, případně na příslušný krajský úřad, pod které uvedená autoškola spadá, se stížností na porušování Zákona 247/2000 Sb. zejména § 32 odst. (2) této autoškoly. Přihlásit Vás na zkoušky není dobrá vůle autoškoly ale její povinnost daná zákonem.