prodlužování termínu k zahájení praktického výcviku

Reagovat
prodlužování termínu k zahájení praktického výcviku

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem a prosbou o radu.

Dcera zahájila v červnu kurz v autoškole, čekal ji maturitní ročník, chtěla co nejvíce věcí zvládnout o prázdninách. Vybrali jsme autoškolu UAMK na Praze 4. S přesvědčením, že autoškola AMK by měla být v pořádku.
Dosud se nepodařilo ale zahájit ani první jízdu. Učitelé odkazují dceru na "šéfa", ten termín přislíbí, následně zruší. pak přislíbí další, opět zruší. Na telefony nereaguje, pošle sms, ať napíšu mail. Na mail nereaguje. Celá situace mi přijde velmi nekorektní. Najednou večer přijde sms, ať potvrdíme termín na další den (ale žádný není domluvený, tedy ani nevíme, co máme potvrdit, na sms opět bez reakce). Nyní máme stanovený termín na 18.10., tento termín chce učitel potvrdit již po čtvrté, už týden termín potvrzujeme, domluvit další, aby si dcera mohla naplánovat další studijní povinnosti se nedaří.
Navíc od jiných spolužáků dostala informaci, že učitel v autě kouří a nesnáší prosby, aby to nedělal. Dcera už dopředu má z jízd obavy, já upřímně také.

Lze v takovém případě, kdy čekáme na jízdy 4.měsíc a můžeme doložit naši snahu jízdy zahájit, a škola nereaguje a nebo komunikuje tímto zvláštním způsobem, chtít vrátit plnou částku? Případně jak máme postupovat? nebo lze v nové autoškole požádat, aby uznala odchozenou teorii a snížit nové školné? Nevím, zda toto je možné, nebo se musí celý výuka včetně trenažeru absolvovat znovu.

Jsem velmi zklamaná, už nevím, podle jakých kritérií školu vybrat, reference na webu jsou s autoškolami obecně nespokojené.
Děkuji za radu i pochopení, s přáním příjemného dne, Markéta Švamberk Šauerová - matkaReakce

Vážená tazatelko,
po Vámi popisovaných zkušenostech, bych doporučoval vyhledat jinou autoškolu, se kterou předem dohodnete podmínky průběhu výuky a výcviku. Stávající autoškola je povinna na Vaší žádost dle zákona 247/2000Sb., § 30 odst. (2), vystavit potvrzení o částečně absolvované výuce a výcviku pro účely přestupu k jiné autoškole. S tímto potvrzením Vám vrátí žádost, posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel a vyúčtování již odebraných služeb. Chápu Vaše rozhořčení, ale nelze požadovat vrácení plné částky, jestliže jste již část služeb spotřebovala.