Poplatek za predcasne ukonceni

Reagovat
Poplatek za predcasne ukonceni

Dobrý den.
Premýšlam o zmene autoškoly pre dcéru. Zjednaný kurz Standard ( poskytuju tiež basic a expres), v ktorom garantuju 2-3 hodiny týždenne. Bohužiaľ autoškola pravidelne rušila jazdy. Pri dlhodobej absencii inštruktora nebola schopná ponuknuť riešenie. Musela som na recepciu autoškoly, kde som si vydupala aspoň dočasné jazdy s iným inštruktorom. Následne zas s inou inštruktorkou.
Autoškola taktiež garantuje používanie jedneho auta. Za 3 mesiace autoškoly má za sebou 16 jazd....spravidla 1 hodina týždenne... na viac bohužial nemajú kapacity.
Bolo mi povedané, že majú mnoho žiakov a málo inštruktorov a že žiaci budú radi za 1 jazdu týždenne. Je oprávnené ak autoškola naberá žiakov, necháva si platiť za kurz nie malé čiastky a následne nezvládajú plánovane hodiny?
Premýšlam o zmene. Vo VOP majú 20% storno poplatok z výšky kurzu. Nemala by som s tým problém, ale za týchto okolností je to dosť neprijateľné.

VOP: https://www.autoskolavrsovice.cz/index.php/cs/vop

Je v tomto pripade možné neplatiť poplatok ak došlo k neplnení povinnosti autoškoly?
Pri cene 17 900 CZK je to pomerne neprofesionalne..

Ďakujem za preverenie.Reakce

Vážená tazatelko,
pokud neplní autoškola vůči Vám sjednané služby vyjádřené v nabídce a jste nespokojena s provozem autoškoly, je Vaším právem přestoupit k jiné autoškole. Doporučuji předem sjednat podmínky a seznámit se s provozním řádem autoškoly, který by měl být veřejně přístupný. Cenotvorba je neomezena, a pokud Vámi uvedená autoškola má ve veřejně dostupném provozním řádu storno poplatek ve výši 20% ze školného a vy jste přijala podmínky, pak jsou pro Vás závazné a požadavek autoškoly oprávněný.
Přiznávám však, že se poprvé setkávám s takto vysokým poplatkem za administrativní služby, spojené s vystavením dokumentace při předčasném ukončení výuky a výcviku a k přestupu do jiné autoškoly.