Stížnost

Reagovat
Stížnost

S tímto velmi sofistikovaným nelegálním způsobem při výdělku jsem se osobně seznámil. Je mi 79 let a 47 let a cca 600 000 najetých Km, jsem neměl nejmenší havárii (viz. Kartu řidiče) před dvěma lety jsem pro mne obtížnou situaci řešil alkoholem krátkou jízdou a lehkou havárii (utržená krajnice) nikomu jsem neublížil ani nezpůsobil škodu kromě nevelkého poškození mého auta. Po ukončení mě správně uloženého trestu jsem nastoupil do autoškoly na přezkoušení k znovuzískáni řidičského průkazu. A to je začátek!
Testy (max 50 bodů) jsem udělal za (48 bodů) a před následující zkušební jízdou mi byla zdarma nabídnuta kondiční jízda, což jsem vděčně přijal. Tato “jízda” spočívala v tom, že mě instruktor zavezl na “jejich cvičiště”, což byl prostor mezi dvěma paneláky, v jednosměrce mezi oboustranně zaparkovanými auty.
Rozjel jsem se a po několika metrech na rovince jsem zařadil druhý stupeň a zaznělo “stop špatně. Druhý stupeň se řadí nejméně 30 km/h (cca 4000 otáček za min.)”. Znovu jsem se rozjel a po několika metrech opět “stop, nemáte obě ruce na volantu” (chtěl jsem přeřadit a ji měl na řadící páce). Opět jsem se rozjel a po druhém stupni jsem zařadil třetí a opět “stop, dvojkou se jede nejméně do 50 km/h (4000 otáček/min) a pak se řadí. Podle odborníků to má být 2500 – 3000 otáček/min maximálně. Takto probíhala (kondiční jízda) cca 15 min a opět “stop, končíme. Takto byste mi zhuntoval auto. Vy neumíte ani řídit ani jezdit (47 let jsem jezdil jak?). Pokud si nekoupíte desítky kondičních jízd, tak zkušební jízdu neuděláte!!!” Snažil se ze mě udělat totálního blbce.
Nekoupil jsem, neudělal jsem. Že by měl tak přesný odhad na poprvé?
Podobně proběhly zkušební jízdy až na to, že během jízdy mi nic neříkali jen mi potom přečetli zkušební protokol, který “náhodou” obsahuje stejné výhrady. Sami během zkoušky nejméně ve dvou případech porušili dopravní předpisy. Je to jen náhoda, že se všichni tři shodli na stejném závěru? Jsem skutečně tak nezkušený a hloupý abych opakoval stejné chyby? Je skutečně možné během cca 4km zkušebny jízdy odhalit tak závažné nedostatky u řidiče se 47 let dlouhou bezproblémovou praxí?
Nejsem žádný kverulant, tak to píši poprvé. Jsem vystudovaný právník ale s takovou rafinovaností a bezohledností jsem se, nejen osobně, dosud nesetkal po zhodnocení všech indiciích jsem dospěl k jednoznačnému závěru. Jde o prachy pro novodobé “šmejdy”. A tomu chci zabránit. Tady nejde o můj řidičský, ale takto může dopadnout (pokud se již nestalo) mnoho dalších, kteří si nezaplatí “kondiční jízdy”. V těchto případech nejsou žádní relevantní svědci.
Mám však další podrobnosti a indicie a mohu navrhnout průkazný důkaz a sdělit jména, které uvedu při osobním jednáním, pokud projevíte vážný zájem tuto protiprávní činnost zastavit. Píši VÁM, protože věřím že ano. Pokud bych měl listinné důkazy a svědky, obrátil bych se na policii...
VénaReakce

Vážený tazateli,
jestli nesouhlasí s výrokem zkušebního komisaře, tak máte možnost obrátit se na Ministerstvo dopravy ČR, které provádím státní odborný dozor nad zkušebními komisaři a vznést námitku proti rozhodnutí zkušebního komisaře. Dále si vyžádat záznam o zkoušce a k námitce jej přiložit.