Nulová komunikace

Reagovat
Nulová komunikace

Dobrý den,

v únoru 2020 jsem začala dělat výcvik na ŘP B. Odjezdila jsem si hodiny a teoretickou zkoušku jsem zvládla na poprvé. V červnu jsem měla závěrečnou jízdu, pokazila jsem ji a chtěla jsem ji opakovat. Od té doby nastaly problémy s komunikací ze strany majitele autoškoly. Po pár měsících mi dal termín závěrečné jízdy. Selhala jsem. Když jsem žádala o další termín, bylo mi jen řečeno, že mi dá vědět. Nedal. V jednom kuse jsem mu volala a žádala o nový termín, když jsem ho dostala, dostavila jsem se tedy na zkoušku a pak komisař mi řekl, že jsem už dva dny po termínu (už uběhlo 6 měsíců od zkoušky). Tudíž jsem nemohla jít na závěrečnou jízdu. Takže jsem musela celou autoškolu absolvovat znovu. Majitel této autoškoly mi nabídl, že mi nový výcvik dá zadarmo (s tím, že jízdy si budu platit sama). Byla jsem hloupá a v tu chvíli jsem na to kývla. V květnu 2021 jsem mu přinesla lékařskou prohlídku a od té doby čekám na teoretickou zkoušku. Dneska mi volal (až po tom, co jsem mu několikrát volala a psala sms), že nemůže najít mou přihlášku. Ptám se tedy. Je nějaká možnost, abych mohla přestoupit do jiné autoškoly i přesto, že tento nový kurz mám "zdarma"? Ještě jsem se nesetkala s někým, kdo by dělal autoškolu rok a půl. Děkuji předem za odpověď.Reakce

Vážená tazatelko,
kurz k získání ŘO se skládá z výuky (teorie) a výcviku (praktické jízdy). Převážná část školného je spotřebována praktickým výcvikem. Není potom jasné, co je myšleno Vaším vyjádřením, že budete mít výcvik zadarmo, s tím, že si zaplatíte jízdy? To pak není zadarmo. Vzhledem k tomu, že jste podle Vašeho vyjádření zahájila nový kurz (starý již propadl), měla jste autoškole opět předložit potvrzení o zdravotní způsobilosti a přihlášku do autoškoly. Vy se ovšem zmiňujete jen o lékařské prohlídce. Pak je ale otázkou, zda jste byla následně opětovně zaregistrována jako nový žadatel o ŘO v autoškole a u obecního úřadu, v jehož působnosti je autoškola registrována.
Možnost přestupu je vždy. Pokud tvrdíte, že jste dostala zmiňovanou autoškolou výcvik zdarma a byla jste registrována jako nový žadatel, pak Vám vystaví stávající autoškola doklad o částečném absolvování kurzu a s tímto dokumentem vyhledáte autoškolu jinou. Je potřeba si ale uvědomit, že žádná další autoškola, která Vás nezná, Vás nebude nárokovat ke zkouškám bez jakéhokoliv doplňkového výcviku a zdarma.