Nevhodné chování

Reagovat
Nevhodné chování

Dobrý den. 4.7.2020 jsem začala kurz v autoškole pospíšil. Majitel tvrdil mému otci ať neplatíme autoškolu ihned ale až po pár odjetých jízdách (údajně od něj odchází spousta žáků). Odjela jsem 3 jízdy a poté jsem zaplatila polovinu (tak zněla domluva). Když už výcvik trval moc dlouho (byl leden 2021), majitel dokonce kouřil v autě a jezdil bez roušky a většinu času jsem ho jen vozila do obchodů kam potřeboval a dokonce do školy pro jeho vnuka s podezřením na kovid, tak jsem žádala o převodku jinam. Najednou si majitel naůčtoval jinou cenu za kurz, odmítal mi vydat převodku, protože mu údajně dlužím peníze, tak jsem poslala “chybějících” 1000kč a poté jsem se začala dotazovat, zda už mi majitel převodku vydal. Přišli mi zprávy, že jsem problémová, chovám se jako husa a dokonce jako debil.. ty zprávy chodí pořád a převodku stále nemám, ani po uhrazení “chybějících” peněz...


Přílohy:


Reakce

Vážená tazatelko,
výběr autoškoly je výlučně ve Vaší pravomoci, a to na základě výběru preferovaných představ o způsobu prováděného výcviku, případně dalších dohod s autoškolou, nebo na základě získaných referencí. To, že učitel ve vozidle kouří a obtěžuje žáka, určitě správné není. To, že učitel ve vozidle, nejen že nechrání sebe pomocí respirátoru, ale zároveň ohrožuje i ostatní žadatele, také správné není. To, že učitel se v průběhu výcviku věnuje osobním záležitostem a nikoliv žadatelům, čímž je okrádá o zaplacenou část služby, také správné není. Proto se nedivím, že míra Vaší trpělivosti dosáhla únosné meze a žádáte o vystavení potvrzení o částečně absolvované výuce a výcviku k přestupu do jiné autoškoly, což je Vaším právem dle § 30, odst. 2, zákona 247/2000Sb. Provozovatel autoškoly je povinen vystavit citované potvrzení a předat Vám již odevzdanou žádost a posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.
V okamžiku, kdy se provozovatel autoškoly chová dle Vašeho popisu a činí obstrukce, doporučuji veškeré požadavky vůči autoškole řešit průkaznou písemnou formou. Bude-li provozovatel autoškoly nadále činit potíže, je možné si na jeho chování podat stížnost u ředitele (tajemníka) příslušného ORP, kde je autoškola registrována.