Možnost žádat od 23.11. o kompenzační bonus

Reagovat
Možnost žádat od 23.11. o kompenzační bonus

Dobrý den.
Mám dotaz, prosím o informaci, protože tápu v otázce kompenzačního bonusu od 23.10. pro autoškoly. V době, kdy není jistota, kdy autoškoly budou moci zahájit provoz. Od 23.10. povolení moci dělat závěrečné zkoušky je naprosto k ničemu, pokud autoškola jako já nikoho na opravnou závěrečnou zkoušku nemá nebo pokud úřad se nerozhodne termíny zkoušek vypsat. Klasická výuka teorie i jízd je stále zakázána. Podle vývoje ani není jisté, kdy bude povolen návrat k plnému fungování autoškol.
Takže, pokud nemám nikoho na opakovanou zkoušku, protože pouze zkouška na úřadě je umožněna, tj jsem na příjmu 0 Kč, stejně jako od zákazu 22.10., můžu si žádat o kompenzační bonus? Jinak by toto uvolnění bylo nejen pro mě, ale i pro další autoškoly finanční likvidací. Bez možnosti práce i bez bonusu.

Máte prosím nějaké informace tady k tomuto?

Velice děkuji a s pozdravem

Autoškola
Monika ValentováReakce

Dobrý den, to, že vláda ČR povolila provádění závěrečných zkoušek uchazečů o řidičské oprávnění nemá vliv na kompenzační bonus pro OSVČ vzhledem k tomu, že provoz autoškol byl podstatně omezen. Rozhodující je, že obnovení činnosti služeb (předpokládá se, že i autoškol) je od 3.12.2020. To znamená, že máte právo žádat od 22. 10. 2020 do 3. 12. 2020
o 100 % náhrady mzdy zaměstnanců a kompenzaci pro OSVČ. Stejně tak můžete žádat za měsíce červenec, srpen a září 50 % nájemného.